Fotoknihy

Kdy má fotokniha smysl

Do fotoknihy nevkládáme jen tak ledajaké fotografie. Typickým příkladem jsou životní události (např. svatba, narození potomka) nebo příjemné zážitky na dovolené, navštívená zajímavá místa nebo významné rodinné fotografie. Fotoknihu můžeme vytvořit v několika kopiích a obdarovat tak své blízké, babičky nebo např. svatebčany, kterým fotokniha jistě udělá velikou radost.

Jak na fotoknihu

Jistě jste si už všimli mnoha reklam v TV, billboardů nebo slevových portálů, které nabízejí fotoknihu. Ti zvědavější z Vás si určitě našli více informací a zjistili, že si fotoknihu nejdříve musíme vytvořit sami v programu, který je na to určený. Nevýhodou je, že má každý výrobce fotoknih jiný program a samotná tvorba fotoknihy je časově poměrně náročná věc, pokud chceme, aby stál výsledek opravdu za to.

A k čemu je taková fotokniha vlastně dobrá? Určitě to znáte - přijedete z dovolené, kde jste udělali stovky fotek. Následuje třídící cyklus, kdy fotky proberete a chcete je ukázat svým přátelům a známým. Dříve to bylo jednoduché, fotky se vyvolaly a vložily do alba. V dnešní době máme fotografie uložené na disku, sdílíme je na sociálních sítích, posíláme si je do telefonu či tabletu, tiskneme na domácí tiskárně a ukazujeme přátelům. Není ale lepší mít fotografie pěkně pohromadě v jedné elegantní knížce, kterou můžeme kdykoliv prolistovat a zavzpomínat tak na naše pěkné zážitky? A právě od toho jsou tu fotoknihy, které mohou obsahovat jak fotografie, tak jiné grafické prvky jako např. mapy míst, které jsme navštívili, ale také texty a různé popisky. Mohou být ve formě sešitu, knížky či alba s koženými deskami.

Jak vybrat tu správnou firmu pro výrobu fotoknihy

Na našem trhu působí celá řada firem, které nabízí zhotovení fotoknihy. V jejich nabídce lze nalézt velké množství druhů fotoknih s různými rozměry (A4, A5 atd.), s mnoha typy vazby (pevná lepená, drátková, kroužková atd.) a výběrem desek (např. v kůži). Cenově se jednotlivé firmy příliš neliší, je ale dobré poohlédnout se po nějaké té akci (sledovat např. stránky firem na sociálních sítích) nebo slevě např. na slevovém portálu. Pokud máme štěstí, lze fotoknihu pořídit i za 50% původní ceny.

Aby bylo rozhodování jakou firmu pro vytvoření fotoknihy zvolit jednodušší, přinášíme Vám několik recenzí těch nejznámějších výrobců fotoknih. Porovnáváme jak program pro tvorbu fotoknihy, tak i fotoknihu samotnou.